Музей 35-я батарея

  1. Загальна інформація про музейний комплекс
  2. Історична довідка
  3. Доля 35- батареї після війни
  4. Відео екскурсія в музей
  5. 35 батарея на мапі Криму

Музей «35 берегова батарея» в Севастополі - меморіальний комплекс на території одного з головних фортифікаційних споруд оборони міста під час Великої Вітчизняної Війни в 1941-1942 роках.
Фото: 35 Берегова Батарея Музей «35 берегова батарея» в Севастополі - меморіальний комплекс на території одного з головних фортифікаційних споруд оборони міста під час Великої Вітчизняної Війни в 1941-1942 роках

Загальна інформація про музейний комплекс

Музей «35 батарея» включає в себе фортифікаційні споруди, каземати, пам'ятник захисникам 2-ий броневежамм, Некрополь Полеглих, Пантеон Пам'яті. Загальна площа меморіального комплексу становить майже 8 гектарів, з них більше 5000 кв. метрів займають підземні споруди. Музей «35 батарея» включає в себе фортифікаційні споруди, каземати, пам'ятник захисникам 2-ий броневежамм, Некрополь Полеглих, Пантеон Пам'яті

Історична довідка

Зведення потужних фортифікаційних укріплень для захисту Севастополя почалося на початку XX століття. Після Жовтневої революції 1917 року будівництво було відновлено і тривало до 1941 року. 35-а батарея стала одним з найпотужніших вузлів системи берегової оборони міста.

Для захисту батареї були зведені залізобетонні стіни 2-3 товщини. Основне озброєння складалося з 2-х баштових установок з двома гарматами калібру 305 мм. Вони були здатні вражати цілі на відстані до 40 км. Позиції батареї захищали численні довготривалі вогневі споруди. Для управління вогнем були зведені два командо-віддалемірних поста. Згідно з німецькою класифікації зміцнення отримало назву Maxim Gorki II.

З початку боїв в 1941 році за Севастополь 35-я батарея надавала вогневу підтримку радянським військам. Ефективний вогонь наносив великої шкоди наступаючим німецьким військам. Зміцнення піддавалися масованим обстрілам і регулярним бомбардуванням, але радянські воїни продовжували опір. 35-я батарея стала постежимо кордоном для захисників міста. Знаряддя вели вогонь до кінця червня 1942 року. В ніч з 1 на 2 липня, витративши останні снаряди, гарматні вежі були підірвані бійцями Червоної Армії.

Доля 35- батареї після війни

У післявоєнний період велика частина укріплень довгий час залишалася закинутими. Тільки в 2007 році тут було відкрито Меморіальний комплекс «35-я батарея». У 2016 році, вже після возз'єднання Криму з Росією, були проведені серйозні реставраційні роботи. Велику роль в цьому зіграв підприємець Олексій Чалий, який вклав значні власні кошти в проведення реконструкції комплексу. У післявоєнний період велика частина укріплень довгий час залишалася закинутими

Меморіальний комплекс має кілька унікальних експозицій, що розповідають про героїчну оборону міста. Тут зібрані особисті речі та фотографії воїнів, які захищали Севастополь. Збереглися баштові знаряддя МБ-2-12 і снаряди до них. На сьогодні туристам доступні три екскурсійні маршрути по території музейного комплексу. Кожен маршрут відображає лінію оборони захисників, яка поступово стискалася під натиском ворога.

Важлива інформація

У пік туристичного сезону замовити екскурсія найкраще заздалегідь, так як кількість місць в групі обмежена.

Найскладніший, №3 не рекомендується для відвідування з маленькими дітьми, так як включає в себе спуск на 25 метрів під землю в погано освітлені приміщення. Пам'яті полеглих захисників присвячений Пантеон і Некрополь, на стінах яких викарбувані імена радянський воїнів, які захищали укріплення.

Відео екскурсія в музей

Довідкова інформація для відвідувачів

Адреса меморіалу - Бухта Козача, Алея захисників 35-ї батареї.
Офіційний сайт меморіального комплексу http://35batery.ru , Телефон +7 -8692-47-29-96.

У період з листопада по квітень меморіальний комплекс «35 батарея» відкритий з 10:00 до 16:00, з травня по жовтень експозиція працює з 10:00 до 18:00 години. Вихідні дні - понеділок і вівторок. Плата за відвідування та екскурсії не стягується. Попередньо необхідно залишити заявку на онлайн порталі музейного комплексу, вибравши дату і час візиту.
У період з листопада по квітень меморіальний комплекс «35 батарея» відкритий з 10:00 до 16:00, з травня по жовтень експозиція працює з 10:00 до 18:00 години

Дістатися до місця можна від зупинки ЦУМ на автобусі № 105 і 77 прямо до початку музейного комплексу. Від автобусного і залізничного вокзалу доїхати можна на автобусі № 195. Істотно полегшити транспортну доступність покликаний тунель під Севастопольською бухтою. Він дасть можливість зв'язати Південну і Північну сторону міста. Однак, практична реалізація проекту на сьогодні затягується.

З інших курортів Криму найлегше доїхати в складі організованої екскурсії, деякі з яких включає в себе відвідування музей. На автомобілі потрібно спочатку дістатися до Севастополя, потім по Казачинский шосе рухатися до покажчика на музейний комплекс.

35 батарея на мапі Криму

GPS Координати:

44.558944, 33.406690 Широта / Довгота

ПУБЛІКАЦІЇ З КАТЕГОРІЇ: