Найдорожча допомогу

Не покладаючи рук уже два тижні, збирає допомогу погорільцям і доставляє її фонд доктора Єлизавети Глінки «Справедлива допомога». У фонді 5 осіб, які працюють майже беззмінно, щоб кожна пелюшка і кожна дрібниця дійшла до призначення. Ось дві замальовки з жж доктора Лізи:

Вп'яте з часів пожежі до підвалу приходить старенька Вп'яте з часів пожежі до підвалу приходить старенька. У неї немає грошей на мотопомпи, шланги та їжу для пожежних.

На порозі підвалу вона передає рукавиці, які шиє ночами для добровольців. Зі своїх старих запасів брезенту і клаптиків її старих суконь. За десять рукавиць за ніч.

***

Зовсім літній чоловік приніс всі свої сорочки, мило і чай.

- Я не можу взяти це. Ви віддали всю Вашу одяг.

- Їм потрібніше. А мені багато не треба вже. І пенсію отримав. Хозмило купив і чай непоганий. Для них.

- Як вас звати?

- Мене?

- Вас.

- Дід.

Про те, яка потрібна допомога і як можна взяти участь в допомоги погорільцям - в жж доктора Лізи .

Вести.ру , Олена Акіньшина

Скачати відео

Відразу з кількох російських регіонів 13 серпня вирушили чергові партії води, продуктів і речей для погорільців. Серед тих, хто збирає все необхідне для постраждалих від пожеж, - багато інтернет-користувачів. Через мережу швидше за все попросити про допомогу. Одна з найвідоміших інтернет-персон - блогер Доктор Ліза , Яка зробила ведення щоденника способом врятувати чиєсь життя.

Пізній вечір п'ятниці. Москва потонула в гару, а область - в пожежах. Доктор Ліза, повернувшись із згорілого села, зробила перший запис в блозі: «В селі Мохове вигоріло майже все: 12 одноповерхових будинків, три двоповерхових багатоквартирних цегляних будинки, квартири в багатоповерхових будинках. Бездомними стали понад 130 осіб. Семеро людей загинули ».

Микиті - півтора року. До пожежі він не говорив. Коли батько виніс дитину з вогню, малюк прошепотів «спасибі». Тепер повторює тільки це слово. На обличчі хлопчика - опіки. Вони скоро заживуть, а ось його сім'ї жити ніде. Від будинку залишилося тільки димляче попелище.

Від будинку залишилося тільки димляче попелище

«Спочатку гасили, а потім плюнули, розвернулися і поїхали, - розповідає Андрій Третьяков. - Я за таксі замучився платити, щоб речі вивозити ».
У підмосковному селі Мохове - 200 погорільців, у них нічого не залишилося. Зубну пасту розхапують прямо біля машин тих, хто приїхав.

Єлизавета Глінка - вона ж Доктор Ліза. Її знають всі московські бомжі, а тепер і погорільці. Кожен день з підвалу на П'ятницькій відправляють кілька машин з їжею, речами, водою і ліками. Водій пожежної машини Іван Рябов втік по вугіллю босоніж, тому що замість 42-го розміру чобіт, на роботі йому видали взуття з номером 44.

Пізно вночі, коли повернеться від погорільців, Ліза знову сяде за комп'ютер і напише. Наприклад, ось це: «Я себе відчуваю Попелюшкою, що потрапила до палацу - ніколи не очікувала, що стільки людей буде відгукуватися. Це дає віру не тільки погорільцям, але і всім нам. Впевнена: якби з нами усіма біда - люди відгукнуться ».

Коли пожежі обійняли села і села, Глінка в «Живому журналі» написала: потрібна допомога. І на П'ятницьку стали приходити люди - старі, молоді, багаті і бідні.

«Вони говорять:« У нас нічого нового немає, ми живемо на одну пенсію, можна я виперу майки? Виперу, просушити »- розповідає Ліза Глінка. - І я не можу не взяти це теж ».

Джипи, доверху завантажені продуктами і речами, відправляють в Рязанську і Воронезьку області, там, де від вогню плавилася земля, там, де до сих пір борються з вогнем, а ще вчора благополучні сім'ї в одну мить стали бездомними.

«Зараз якщо не побудувати житло, якщо не створити умови, в яких можуть існувати люди як раніше, вони прийдуть на вокзал», - міркує Доктор Ліза.

Про вокзалах і про те, хто там мешкає, доктор з дивною для слуху росіян спеціалізацією - паліативна медицина - знає добре. Вона майже там живе. Вже 3 роки. Те, чим займалася в Америці, тепер робить тут - допомагає пенсіонерам, хворим і бомжам.

«Спека на вокзальній смітнику, від якої плавляться рукавички на руках. Пенсіонери, боязко стоять біля дверей, що просять нехитрий набір продуктів. Вже не на вокзалі, а в підвалі, - пише Доктор Ліза. Питання, в тисячний раз задається журналістами: «Навіщо вам це треба?» Відповідь, який або приймається з наступним yoрнічаніем - «Вона їх« любить »або визначальною мене як прибульця».

Смітник біля Павелецького вокзалу. Про те, що в середу тут годуватимуть і лікувати, знають всі особи без певного місця проживання. Рівно о п'ятій починають видачу їжі. На цьому тижні - м'ясний суп, рис з котлетами і скибочка чорного хліба. Іноді шматок падає на асфальт - його тут же підбирають.

Після обіду - перев'язка. Майже всі поранені: бомжів б'ють, ріжуть і вбивають. Вони нікому не потрібні і не цікаві. У благополучному нині Руслані не впізнаєш колишнього бродягу. За його плечима - 10 неприкаяних років: вокзали, зупинки, тротуари. Історія майже класична: продав квартиру на Україні, приїхав до Москви на заробітки, тут вкрали документи. Поки бомжував, заробив цироз печінки, хронічний гепатит С, асцит і катаракту очей. Його, напівживого доктор Ліза підібрала на зупинці. Тепер Руслан Васильович - так його тепер називають - працює у фонді диспетчером і збирає гроші на маленький будинок в селі.

«Вчора дзвонить подруга. Плаче в трубку, - розповідає Доктор Ліза. - «Він сказав ... Ми два роки разом ...» Що сказав, питаю. «З тобою прикольно. Ти розумієш? Два роки. Зі мною прикольно ». А поруч зі мною в цей же час сидить в підвалі розумово відсталий, згідно з довідками - хворий. Запитала у нього: «Максим, а ти про що зараз ти думаєш?» Він відповів повільно, вимовляючи кожне слово: «Я думаю зараз про червону троянду любові».

На холодильнику - малюнки Максима для Лізи. Чотири роки тому він потрапив в аварію, переніс дві трепанації на черепі. Тепер ходить в медичному очіпку. Тому що замість кісток - просто шкіра. Його привели сюди дружити. Тут заново навчився писати. Ім'я кожного знайомого вносить в маленький блокнот, щоб не забути. А ще допомагає фонду - сортує ліки для погорільців.

Руслан кинув пити, коли його витягли з дна. Максим - коли повернувся з того світу. До підвалу на П'ятницькій кожен день приходять люди, несуть речі для бомжів і погорільців. Тепер потрібні сокири, пилки і лопати, а ще - ковдри і чай - для тих, хто бореться з вогнем.

Ті, що прийшли мовчки віддають пакети. Не всім встигають сказати спасибі. Тому щоночі Єлизавета Глінка закінчує записи однаково: «Спасибі всім. Зв'яжіться зі мною в підвалі. Там прохолодно. ДЛ ».

Як вас звати?
Мене?
«Вони говорять:« У нас нічого нового немає, ми живемо на одну пенсію, можна я виперу майки?
Питання, в тисячний раз задається журналістами: «Навіщо вам це треба?
Ти розумієш?
Запитала у нього: «Максим, а ти про що зараз ти думаєш?