NEWSru.com :: У Пакистані військові зняли з гори російського альпініста, тиждень просидів на схилі після загибелі товариша (ФОТО)

Військовослужбовці армії Пакистану провели операцію з порятунку альпініста з Росії, який протягом декількох днів залишався заблокований на висоті 6,2 тисяч метрів на схилі гори Латок-1
Альпініста рятували силами пакистанських льотчиків, допомога в організації операції надало посольство Росії в Пакистані і Міністерство закордонних справ

Військовослужбовці армії Пакистану провели операцію з порятунку альпініста з Росії, який протягом декількох днів залишався заблокований на висоті 6,2 тисяч метрів на схилі гори Латок-1, що входить до складу хребта Каракорум. Про це повідомляє пакистанська газета Nation з посиланням на міжвідомчу службу зі зв'язків з громадськістю (ISPR) Збройних сил Пакистану.

За даними ISPR, Олександр Гуків пробув на схилі протягом шести днів і був врятований у вівторок, 31 липня, в результаті "інтенсивної вертолітної місії". Три дні тому у нього закінчилася провізія. Однак тоді рятувальникам не вдалося його врятувати через погані погодні умови.

РІА Новини" зазначає, що в понеділок, 30 липня, пакистанські пілоти тричі намагалися підлетіти до Гукова, але безуспішно. Альпініст знаходився на висоті 6200 метрів, а з проясненнями була на висоті 5000.

Всього рятувальна операція тривала з 26 липня. За словами координатора рятувальних робіт Анни Піунової, у порятунку альпініста брали участь два пакистанських військових вертольота, передає ТАСС.

"Російська газета" пише, що в операції брали участь десятки людей. Альпініста рятували силами пакистанських льотчиків, допомога в організації операції надало посольство Росії в Пакистані і Міністерство закордонних справ. За долею Гукова пильно стежили по всій країні, для проведення рятувальної операції громадяни перерахували в федерацію альпінізму Росії більше мільйона рублів.

Після порятунку росіянина доставили в лікарню. Спочатку повідомлялося, що стан врятованого критичне. Однак пізніше Піунова уточнила, що особливих обморожень у потерпілого немає, хоча він дуже ослаб і розмовляє з працею, пише "Комсомольська правда" .

У консульському відділі посольства Росії в Ісламабаді повідомили, що Гуків доставлений вертольотом в госпіталь в місті Скарду. Його стан оцінюється як важкий.

Альпініст в свідомості і сильно виснажений, але операція йому не потрібно. "Будемо добу спостерігати його. Якщо все буде добре, то завтра-післязавтра він зможе повернутися в Росію", - повідомив РІА "Новости" старший координатор рятувального загону Федерації альпінізму Росії Олексій Овчинников.

Овчинников також повідомив деякі деталі рятувальної операції. За його словами, пакистанський пілоти два дні тренувалися на схилі, після чого змогли провести рятувальних операцій на так званій зовнішній підвісці, коли рятувальник підвішується до вертольота на мотузці довжиною до 60 метрів.

За даними ТАСС, влада Пакистану раніше погодили участь в рятувальній операції російських фахівців. Напередодні вони прилетіли з Москви в Ісламабад. РІА "Новости" передає, що до складу групи російських рятувальників увійшли пілот Арсеній Болдирєв і рятувальник Денис Провалов. Однак чи прийняли вони участь у порятунку альпініста, не відомо.

Що стосується Гукова, то він брав участь у сходженні на гору Латок-1 в складі групи з п'яти альпіністів. Однак в результаті каменепаду один з членів команди отримав травму. Разом з двома учасниками групи він залишився в базовому таборі.

Ще два учасники сходження - петербуржець Гуков і житель Іркутська Сергій Глазунов - вирішили продовжити сходження. Чи вдалося їм це зробити, не ясно. За словами Овчиннікова, сам Гуків раніше написав, що вони "кудись залізли, але не факт, що це вершина".

Коли ж альпіністи почали спускатися з гори, у них виникли проблеми. Їм скинули вантаж з їжею і спорядженням, проте пізніше від Гукова надійшла інформація, що його напарник загинув, зірвавшись разом зі спорядженням, а йому самому вдалося закріпитися на горі.

Альпініст позбувся всіх тросів, тому спуститися самостійно він не міг. Гуків відправив сигнал про допомогу. З ним вийшли на зв'язок, друзі визначили його місце положення. Але дістатися до нього рятувальники довго не могли: пройти такий маршрут можуть одиниці, пише "РГ".

сайт Федерації альпінізму Росії повідомляє, що Глазунов і Гуків були в числі учасників експедиції, яка планувала здійснити сходження на вершину Латок-1 для зйомок фільму "Неможливо - це не назавжди". Першу спробу піднятися на вершину команда робила в 2017 році, але тоді їй завадила погода.

Латок-1 - вершина в гірській системі Каракорум, її висота становить 7145 м.