Оператори показали українцям 3G: на що вистачить 1 ГБ трафіку

До середини червня вже два з трьох мобільних операторів - Астеліт (life :) і Київстар - запустили в комерційну експлуатацію 3G-мережі. На даний момент Київстар надає послуги високошвидкісного мобільного інтернету у Львові та Києві, а також у прилеглих до столиці містечках і селищах. Астеліт теж порадував новою послугою поки тільки своїх львівських та київських абонентів. Крім того, компанія тестує 3G в Одесі.

Крім того, компанія тестує 3G в Одесі

Ще один учасник великої трійки - компанія МТС-Україна - поки не поспішає масштабно підключати своїх користувачів до 3G-покриття. Так, оператор відкрив свою 3G-мережу всього лише в 22 київських торгових центрах, магазинах і бізнес-центрах. Також МТС надає послуги швидкісного мобільного інтернету в Україні за допомогою свого партнера - оператора Трімоб (цей 3G помітно повільніше).

Що по чому

Тарифи, озвучені операторами, можна порівняти. Обсяг трафіку в запропонованих базових пакетах Київстар і life :) варіюється на рівні 0,7-1,5 ГБ, за які абонентам доведеться платити в середньому 50-100 грн щомісяця.

Є, звичайно, і більш дорогі пропозиції, і з великим обсягом трафіку. Наприклад, підключившись до тарифу "Для смартфона екстра" від Київстар, користувач отримає 2,5 ГБ інтернет-трафіку в місяць, але і заплатити за нього доведеться вже 150 грн. Пакет з 4 ГБ трафіку користувачеві тарифного плану 3G + Смартфон від Астеліт обійдеться в 205 грн в місяць.

На відміну від колег, МТС-Україна запропонувала своїм клієнтам можливість безлімітного 3G-інтернету. Так, тариф Смартфон 3G за 100 грн в місяць включає в себе безлімітні дзвінки всередині мережі, безлімітний 3G-інтернет у всіх обласних центрах і великих містах. Однак варто зазначити, що ця послуга поки надається на мережі оператора Трімоб і швидкість її значно нижче, ніж у конкурентів (до 7,2 Мбіт / сек проти заявлених конкурентами до 42 Мбіт / сек).

Директор мобільного агентства LEAD9 Назар Гриник каже, що при поточних цінах на мобільний інтернет середньостатистичний український користувач зможе дозволити собі щомісяця "з'їдати" близько 1 ГБ інтернет-трафіку. ЛІГАБізнесІнформ розбиралася, на що вистачить такого обсягу.

ЛІГАБізнесІнформ також поцікавилася в учасників ринку і експертів, чи достатньо 1-2 ГБ мобільного інтернету в місяць і як його можна заощадити.

Директор по маркетингу онлайн-кінотеатру MEGOGO Іван Шестаков

1 ГБ при хорошій швидкості - це дуже мало 1 ГБ при хорошій швидкості - це дуже мало. Я б сказав, що цього обсягу даних вистачить на переписку в месенджерах, соцмережі, пошту, навігацію (в межах одного міста) і іноді в інтернеті подивитися розклад транспорту, адреса магазину або ресторану. Мабуть, тільки обмежившись таким набором послуг і можна розтягнути цей обсяг включеного трафіку на місяць. Зате все вищеперелічене можна робити досить швидко.

Ну а про те, щоб показати дитині мультфільм в інтернеті, з таким обсягом трафіку можна взагалі забути - є величезна ймовірність, що повнометражний мультфільм ви додивитеся приблизно до середини.

Я знаю, що і при EDGE-інтернеті деякі користувачі виходили за рамки 1ГБ в місяць. А зі швидкістю в кілька мегабіт в секунду це зробити взагалі запросто. Якщо середньостатистичному користувачеві не потрібно дивитися відео, слухати музику, оновлювати і завантажувати додатки в смартфоні, спілкуватися в месенджерах по голосовій і, тим більше, відеозв'язку, то, можливо, самі економні і зможуть протягнути до кінця місяця. Але навряд чи.

Щоб заощадити інтернет-трафік, по-перше, потрібно відключити автоматичне оновлення програмного забезпечення й заборонити всім додаткам користуватися мережею мобільного зв'язку для передачі даних. Наступний крок - вирішувати окремим додаткам доступ в інтернет, якщо ви зрозумієте, що це вам життєво необхідно.

Також є окремі сервіси мобільних інтернет-браузерів, які за фактом пропускають весь ваш трафік через свої сервери, стискаючи все зображення. Таким чином, ви будете все так же гортати інтернет-сторінки, але трафіку при цьому буде споживатися істотно менше. Правда, і картинки будуть не такими гарними - тут вже вам вибирати, що важливіше.

CEO сервісу для лоукост-дзвінків Roamer Нік Устинов

1-2 ГБ цілком достатньо, якщо постійно не дивитися потокове відео і не слухати музику 1-2 ГБ цілком достатньо, якщо постійно не дивитися потокове відео і не слухати музику. Наприклад, мені 2 ГБ завжди вистачало, поки у нас в Латвії не ввели безлімітний. Якщо у вас вдома і в офісі Wi-Fi, то 2 ГБ - це "вище даху". Знову-таки, якщо не слухати радіо-онлайн в дорозі і не качати фільми.

А ось коли вже буде 5 ГБ, тоді скромні люди зможуть і кілька фільмів на місяць дивитися на дачі. Скажімо так, оскільки 3G, а не 4G, то 2 ГБ - хороший обсяг. Тому як для 4G 2 ГБ - це мізерний пакет.

Наприклад, в нашому сервісі (телефонія) 1 Мб вистачає на 5 хвилин розмови, ось і уявіть, що при середній якості вам знадобиться близько 171 години, близько 7 діб безперервного спілкування по телефону, щоб витратити такий обсяг.

Директор мобільного агентства LEAD9 Назар Гриник

2 ГБ достатньо для помірного користування (1-2 години в день для активних користувачів) 2 ГБ достатньо для помірного користування (1-2 години в день для активних користувачів). Якщо ви проводите в мобільному інтернеті істотно більше часу, то варто подумати про тарифний план на 4-5 ГБ / міс.

Наприклад, я крім Wi-Fi трафіку зараз використовую 1,5-2 ГБ в місяць мобільного інтернету, з Wi-Fi вдома, в офісі, в громадських місцях ця цифра досягне приблизно 4-5 ГБ в місяць.