П'ять найпривабливіших сіл Росії

П Орта культурної спадщини Росії «Культура.РФ» і фонд «Перспектива» розробили путівник по сільському туризму в рамках всеросійської акції Громадської палати РФ # отдихаемвРоссіі. У туристичний гід, покликаний підвищити популярність сільського туризму, увійшли привабливі і несподівані маршрути.

1. САМЕ НА ГАРНИЙ СЕЛО. Вятское (Ярославська область)

Ця російська глибинка виявилася в дбайливих і люблячих руках. У села є не тільки свій інтернет-сайт (цим вже нікого не здивуєш), але і карта пам'яток, можливість онлайн-бронювання хат і навіть свій прес-центр.

Старовинне купецьке село Вятское розташовується в Некрасовском районі - одному з найбільш екологічно чистих і історично значущих районів Ярославській області. Сюди можна легко дістатися на машині з Ярославля , Дорога займе менше години. У чому ж особливість Вятського і чому його визнали одним з найкрасивіших сіл країни?

Село Вятское являє собою унікальний містобудівний комплекс XVIII-XIX століть з більш ніж 50 зареєстрованими пам'ятками архітектури, колишніми купецькими і селянськими будинками, чайними і трактирного закладами, богадельнями. На його території працюють 10 музеїв .

У Вятском проводиться фестиваль «Провінція - душа Росії». Під час фестивалю сюди з'їжджаються молоді музиканти, художники, скульптори.

У 2015 році на фестивалі «Інтермузей» музейне співтовариство визнало історико-культурний комплекс «Вятское» найкращим музеєм року в Росії, присудивши Гран-прі міжнародного фестивалю.

П Орта культурної спадщини Росії «Культура

Вид на село з дзвіниці церкви Воскресіння Христового. Фото: krasaderevni.ru/villages/vyatskoe

ru/villages/vyatskoe

Баньки по-чорному на березі Ухтомкі. Фото: krasaderevni.ru/villages/vyatskoe

ru/villages/vyatskoe

Церква Воскресіння Христового восени. Фото: krasaderevni.ru/villages/vyatskoe

2. НАЙБІЛЬШИЙ ІСТОРИЧНИЙ РАЙОН. Увек (Саратовська область)

Мало хто знає, що в Саратовській області можна знайти об'єкти всіх історичних епох: від кам'яного віку до середньовіччя. Ці унікальні пам'ятки роблять регіон одним з найбільш багатих в культурно-історичному відношенні на всьому євразійському просторі. Одна з головних визначних пам'яток області - зараз околичний район Саратова, в якому з VIII століття нашої ери - найбільший урбаністичний центр Золотої Орди - Укек.

Сьогодні тут проводять фестиваль історичної реконструкції «Один день з життя середньовічного міста». У 2016 році захід відбудеться з 2 по 4 вересня. Гості побачать роботу середньовічних ремісників, візьмуть участь в майстер-класах з плетіння з берести, спробують себе у стрільбі з лука та боротьбі на поясах.

На історичній майданчику буде представлено кілька основних локацій: «Ставка еміра», «Русский квартал», «Європейське посольство», «Базар». У кожній з них буде відтворено минуле часів Золотої Орди.

У кожній з них буде відтворено минуле часів Золотої Орди

Селище Увек (Саратовська область). Один день з життя середньовічного міста. Фото: ukekfest.ru/gallery

ru/gallery

Селище Увек (Саратовська область). Один день з життя середньовічного міста. Фото: ukekfest.ru/gallery

ru/gallery

Селище Увек (Саратовська область). Один день з життя середньовічного міста. Фото: ukekfest.ru/gallery

3. САМЕ СЧАСТЛИВОЕ СЕЛО. Ессо (Камчатський край)

Дістатися сюди не так просто. Село Ессо знаходиться в 600 кілометрах від Петропавловська-Камчатського , На самому кордоні тундри.

Численні термальні джерела зробили з простого села геотермальний курорт. Вони ж живлять відкритий круглий рік басейн на головній площі. Місцеві жителі кажуть, що Ессо може претендувати на звання «Найщасливіша село».

Адже таких хвойних лісів, як в Ессо, немає більше ніде на Камчатці , А Ічінскій вулкан (3621 м) є другим за величиною (після Ключевський сопки) з діючих вулканів Євразії. Гарячі джерела обігрівають будинки і теплиці, в яких ростуть огірки, помідори і навіть виноград! Клімат в Ессо різко континентальний, тому влітку Ессо - найтепліше місце на Камчатці, а взимку стрілка термометра тут може опуститися і до -47 ° С!

В Ессо щороку проходять фестивалі. Головний захід проводиться в останню неділю лютого: в цей день стартує «Берингия» - екстремальні перегони на собачих упряжках.

Село Ессо (Камчатський край). Фото: strana.ru/places/37245

ru/places/37245

Село Ессо (Камчатський край). Фото: kamchatkatravel.net/special/esso-selo.html

html

Село Ессо (Камчатський край). Фото: strana.ru/places/37245

4. САМЕ СТАРЕ СЕЛО. Варзуга (Мурманська область)

Варзуга розташовується всього в 20 кілометрах від Білого моря і вважається однією з найстаріших сіл Кольського півострова . Їй майже 600 років. Крім віку, її головна визначна пам'ятка - дерев'яна шатрова Успенська церква. Храм був зведений в 1674 році без єдиного цвяха.

А ще тут щовесни по річці піднімається атлантична сьомга - раніше це був основний промисел сільських жителів. Сьогодні ж рух риб приваблює все більше і більше туристів. Хтось їде подивитися на унікальне явище природи, а хтось і порибалити - уздовж однойменної річки Варзуги на сотні кілометрів розтягнулися табору для туристів-рибалок.

Село Варзуга (Мурманська область). Фото: v-varzugu.ru

ru

Село Варзуга (Мурманська область). Фото: v-varzugu.ru

ru

Село Варзуга (Мурманська область). Фото: v-varzugu.ru

5. НАЙБІЛЬШИЙ СУВОРИЙ ПОСЕЛОК. Теріберка (Мурманська область)

Теріберка - маленьке селище на березі Баренцева моря, який став відомий у всьому світі після зйомок фільму «Левіафан».
Другий рік в Териберка проводять однойменний фестиваль - це унікальний експеримент проекту розвитку територій «Велика земля», який показує, що життя кипить не тільки в великих містах. Цього року захід відбудеться 12-14 серпня.

Тут буде працювати ресторан, в якому їжу приготують кращі шеф-кухарі з усієї Росії - і тільки з місцевих продуктів. Відбудуться майстер-класи за видами арктичного спорту. Дадуть уявлення дитячі та дорослі театри. Відкриються дискусійні клуби. Все це буде в Териберка, практично на краю землі.

Участь у фестивалі абсолютно безкоштовне. Організатори та партнери не отримують гонорарів за свою роботу, все робиться на добровільних засадах і від чистого серця.

Організатори та партнери не отримують гонорарів за свою роботу, все робиться на добровільних засадах і від чистого серця

Теріберка (Мурманська область). Фото: planeta.ru/campaigns/teriberkafest

ru/campaigns/teriberkafest

Теріберка (Мурманська область). Фото: planeta.ru/campaigns/teriberkafest

ru/campaigns/teriberkafest

Теріберка (Мурманська область). Фото: planeta.ru/campaigns/teriberkafest

У чому ж особливість Вятського і чому його визнали одним з найкрасивіших сіл країни?