«Після візиту представників кредиторів, що назвалися співробітниками сбу і які повідомили, що у нас заберуть квартиру, мама ... Розкрила собі вени»

  1. «Водій, який збив маму, просив не звертатися в міліцію і обіцяв оплатити лікування»
  2. «Не хочу жити в ганьбі. Соромно перед усіма. Мої дорогі, не ображайтеся на мене »
  3. «Нагорі лобіюють інтереси кредитних спілок. Адже це 70 відсотків чистого доходу на кожний виданий кредит! »

У ніч на 31 грудня 2008 року Миколу Жабка розбудив домашній улюбленець пекінес Даник У ніч на 31 грудня 2008 року Миколу Жабка розбудив домашній улюбленець пекінес Даник. Песик скріб лапкою по ковдрі і жалібно скиглив. «Чого тобі?» - спросоння розплющив очі Микола. Собака пробігла кілька метрів і зупинилася, як би кличучи господаря за собою. Микола нехотя піднявся і побрів за псом. Даник став біля дверей ванної кімнати. Микола відчинив двері і остовпів. На підлозі сиділа на корточках його мама, голова жінки мляво повисла на плечі. Стіни і підлогу ванної були залиті кров'ю. Спочатку Микола не міг пошелохнуться, потім кинувся до телефону. Перебуваючи в стані шоку, 35-річний чоловік ... не міг згадати номер «швидкої допомоги»! Микола вибіг на сходову клітку, став дзвонити сусідам: «Викличте« швидку »! Врятуйте маму! »

Лікарі констатували смерть: 55-річна Орися Жабка померла від втрати крові, перерізавши собі вени під колінами й лезом бритви. Причину самогубства матері Микола дізнався тільки на наступний день, коли випадково знайшов передсмертну записку. Орися Олексіївна написала: «Я чесно пропрацювала все життя, мене поважали люди ... Не розумію, як могла дожити до того, щоб з моєї сім'ї вимагали таку суму боргу. Я погана мати і негідна бути з вами в цьому світі ... »

«Водій, який збив маму, просив не звертатися в міліцію і обіцяв оплатити лікування»

У червні 2008 року Микола Жабка повернувся із заробітків у рідне селище Берегомет Вижницького району Чернівецької області. За три роки каторжної праці на будівництвах в Росії зібрав гроші і зарікся заробляти на чужині. Будинки чекала біда: мама Миколи Орися Олексіївна дев'ять місяців була прикута до ліжка. Жінку збила машина, в двох місцях був зламаний хребет. Щоб не турбувати сина, Орися Олексіївна приховувала від нього свій стан.

- Мама розповіла, що восени 2007 року вона поїхала на велосипеді на наш город прибирати буряк, - каже Микола Жабка. - Коли поверталася назад, біля сільради її збили «Жигулі». За словами мами, водій представився офіцером міліції, від нього несло перегаром. Він дуже просив не звертатися в міліцію: мовляв, у нього сім'я, малі діти. Обіцяв, що оплатить лікування, буде допомагати матеріально. Мама погодилася. У лікарні він з'явився двічі. Приніс двісті гривень і пакет з продуктами. Більше мама його не бачила. Я не став шукати цього офіцера. Треба було терміново ставити маму на ноги.

У Чернівецькій обласній лікарні їй зробили дві операції на хребті. Але легше не стало: на спині виріс горб, вона майже не могла ходити, мучили постійні болі. Мені порадили звернутися до приватного фахівця в Чернівцях. Розповідали, що вона кілька років навчалася в Китаї і ставить на ноги навіть безнадійних хворих з травмами хребта. Я розшукав цю жінку. Вона взялася лікувати маму, попередивши, що працює з дуже дорогими китайськими препаратами. На реабілітаційний курс потрібно близько ста тисяч гривень. Я почав шукати гроші. Звернувся в кілька чернівецьких банків: там пояснили, що на оформлення кредиту піде місяць. Це було занадто довго: доктор просила не затягувати, інакше не ручалася за результат.

Тоді я прийшов в чернівецьке відділення кредитної спілки «Альянс Україна». Там сказали: якщо під заставу квартири - без проблем. Порадившись з батьками, я вирішив взяти кредит на суму 86 тисяч гривень під 60 відсотків річних. Тобто кожен місяць треба було виплачувати по шість тисяч гривень. На той час я влаштувався в будівельну фірму на посаду заступника директора по господарській частині. Зарплата була гідна - п'ять тисяч гривень на місяць. Оскільки я непоганий фахівець по сантехніці, на підробітки мав ще кілька тисяч гривень щомісяця. Мені здавалося, що зможу легко погашати цей кредит.

Я привіз маму і батька до нотаріуса, і разом з представником кредитної спілки ми оформили договір на три роки під заставу нашої двокімнатної квартири. Через два дні керівник чернівецького відділення кредитної спілки «Альянс Україна» Микола Сопіт приїхав на машині в Вижницю і там, на задньому сидінні авто, передав мені гроші. Але не всю суму, а 80 тисяч гривень. Шість тисяч гривень він залишив собі, мовляв, за терміновість оформлення кредиту. Дослівно сказав так: «Це мені на чай і цукерки».

«ФАКТИ» зв'язалися по телефону з Миколою сопе і попросили це прокоментувати. Керівник Чернівецького відділення кредитної спілки «Альянс Україна» категорично заперечує факт отримання шести тисяч гривень.

- У липні я отримав на руки гроші, заплатив лікаря-реабілітолога 78 тисяч гривень, - продовжує Микола Жабка. - Місяць вона інтенсивно працювала з мамою: втирала мазі, поїла пігулками, робила масажі. У серпні мама почала самостійно пересуватися по будинку, а потім змогла вже виходити на вулицю. Тоді ж, в серпні, нам перестали платити зарплату. Ми тільки почали будувати об'єкт, але інвестори припинили фінансування. Я ще розраховував на підробітки, та тільки і вони різко зникли. Шукав роботу за своєю спеціальністю, але будівельні підприємства закривалися одна за одною. Загалом, виплачувати кредит було ні з чого.

«Не хочу жити в ганьбі. Соромно перед усіма. Мої дорогі, не ображайтеся на мене »

- У жовтні до нас додому приїхали співробітники кредитної спілки та зажадали протягом трьох днів виплатити 25 тисяч гривень заборгованості по кредиту, - продовжує Микола - У жовтні до нас додому приїхали співробітники кредитної спілки та зажадали протягом трьох днів виплатити 25 тисяч гривень заборгованості по кредиту, - продовжує Микола. - «А то будуть великі проблеми», - заявили вони. Але де я міг знайти таку суму, та ще за три дні? Тоді я вдома був один. Мамі і батькові нічого не сказав. Ці чоловіки приїжджали ще кілька разів, але вдома мене не заставали.

Увечері 30 грудня Микола повернувся додому. На кухні сиділа заплакана Орися Олексіївна. Жінка дивилася на палаючу свічку на столі і тримала в руках молитовник. Микола почав розпитувати, що сталося. Орися Олексіївна лише мовчки ковтала сльози.

- Потім мама розповіла, що вдень приходили троє міцних чоловіків, - згадує Микола. - Представились співробітниками Служби безпеки України, показали посвідчення в червоній скоринці. Повідомили, що кредитори подали на нас до суду і тепер ми повинні виплатити ... 350 тисяч гривень заборгованості! Квартиру заберуть за борги, а нас усіх виселять. У мами почалася істерика. Вона сказала цим здорованем: «Рубан мені руку, але таких грошей у нас немає!» Мама питала мене: «Що нам робити, синку?» Я пообіцяв, що знайду вихід.

Того вечора мама сильно плакала. Згадувала своє життя, дістала з шафи радянські медалі за трудові успіхи. Вона все життя пропрацювала на місцевому лісокомбінаті, була передовиком виробництва. Казала: «Я чесно пропрацювала до пенсії, ніколи не знала, що таке борги. І на старості таке заслужила ... »Я пішов спати, а мама залишилася на кухні молитися. Вона була віруючою людиною ...

Експертиза встановила, що Орися Олексіївна померла від втрати крові о третій годині ночі. Собака розбудила Миколи о п'ятій годині ранку ...

- Новорічну ніч я просидів біля маминого тіла, - каже Микола. - Вранці зайшов на кухню, побачив на столі її молитвослов. Відкрив першу сторінку і завмер. Там рукою мами було написано: «Не хочу жити в ганьбі. Соромно перед усіма. Мої дорогі, не ображайтеся на мене. Я розчарувалася в житті ... »

В кінці записки Орися Олексіївна просила, щоб ніхто не мав до її синові претензій, тому що вона дуже сильно його любить. Свого чоловіка, який давно пристрастився до алкоголю, благала кинути пити.

За місцевими звичаями самогубців ховають окремо від інших небіжчиків, без хреста. Родичі Орисі Олексіївни попросили у священика дозволу поховати її на кладовище. Церковнослужителі розсудили, що жінка зважилася на такий вчинок в стані афекту, і дали дозвіл.

Після смерті дружини Павло Миколайович знову сильно запив. Кожен день він приходить на цвинтар до її могилі, подовгу розмовляє з дружиною. Вони прожили разом сорок років. За відгуками сусідів Орися Олексіївна жодного разу не дорікнула чоловіка за пияцтво. Смиренно терпіла всі його витівки. А ось боргової кабали винести не змогла ...

- У мене багато питань до мами, - ховає обличчя в долонях Микола. - Навіщо вона це зробила? Чому не подумала про мене? Мама - найдорожче, що у мене було ... Зараз я не можу ні плакати, ні спати.

Розслідуванням самогубства Орисі Жабки займалася місцева міліція. Правоохоронці зробили висновок, що в смерті жінки ніхто не винен. Разом з журналістами телеканалу СТБ Микола намагався залишити в селищній райвідділі міліції заяву про порушення кримінальної справи за фактом доведення його матері до самогубства. До заяви він доклав передсмертну записку, кредитний договір, а також позовну заяву кредитної спілки про стягнення з його сім'ї понад 357 тисяч гривень і виселення з квартири. Спочатку міліціонер відмовлявся приймати заяву, але потім під тиском журналістів здався. Заява зареєстрували, проте кримінальну справу порушувати не поспішають.

- Коли журналісти поїхали, до мене прийшли співробітники міліції і пригрозили, що закриють мене на п'ятнадцять діб, - розповідає Микола Жабка. - Говорили: «Ти погано уявляєш, що ми з тобою зробимо, коли вщухне цей галас». Мовляв, я створив їм проблеми. Постійно дзвонили на мобільний телефон з погрозами. Я боявся залишатися в квартирі. Ховався у знайомих і родичів.

«Нагорі лобіюють інтереси кредитних спілок. Адже це 70 відсотків чистого доходу на кожний виданий кредит! »

Повістки на перше засідання суду у справі «кредитна спілка проти Жабки» прийшли Миколі, Павлу Миколайовичу і ... покійної Орисі Олексіївні. У позовній заяві про розірвання кредитного договору, поданому в Вижницький районний суд Чернівецької області, кредитна спілка «Альянс Україна» вказав, що за користування кредитом за 36 місяців - з липня 2008-го по липень ... 2011 року (?!) року - сім'ї Жабки потрібно сплатити 154 тис 815 гривень! (Хоча реальне користування кредитом становила лише п'ять місяців!) Плюс пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань по виплаті, а це майже 74 тисячі гривень. І ще штраф в розмірі 43 тисяч гривень. Зрозуміло, і вся сума кредиту - 86 тисяч гривень. Разом - 357 тисяч 815 гривень!

У бесіді з журналістом телеканалу СТБ керівник Чернівецького відділення кредитної спілки «Альянс Україна» Микола Сопіт сказав, що не уповноважений відповідати на питання по нарахували Жабці відсоткам. Мовляв, це в веденні його керівництва.

- Я попереджав Миколи Жабки, щоб він десять разів подумав, - пояснює Микола Сопіт. - Тому що все це дуже серйозно. Він отримав гроші, і більше я його не бачив. Я йому дзвонив, але він не відповідав ... На сьогоднішній день за цим кредитом не було виплачено жодної копійки. Кредитна спілка міг би піти на поступки, якби Жабка хоч раз до нас звернувся.

Можу довести, що наш кредитний союз не причетний до самогубства матері Миколи Жабки. Запевняю вас, 30 грудня минулого року наші співробітники в квартиру Жабки не приходили.

- Я стільки раз дзвонив сопе! - обурюється Микола Жабка. - Але він не хотів зі мною розмовляти ... Моя помилка в тому, що я не залишив в офісі кредитної спілки письмове заяви з проханням відстрочити виплату.

Суд переніс розгляд справи на більш пізній термін. Микола не знав, де йому шукати захисту від кредиторів. У тому, що кредитна спілка виграє процес, він не сумнівався. Почувши, що в Івано-Франківську діє перша в Україні антиколекторна компанія, де надають допомогу боржникам банків і кредитних спілок, Микола Жабка звернувся туди. Засновник «юридично-охоронної антиколекторної компанії» Федір Олексюк взявся відстоювати інтереси Жабки і став його довіреною особою.

- Ми подали клопотання про припинення судового розгляду через смерть одного з відповідачів, - говорить засновник юридично-охоронної антиколекторної компанії «Ваша Надія» Федір Олексюк. - Зараз продумуємо, як можливо скасувати позов кредитної спілки «Альянс Україна». Будівельна фірма, де на грудень 2008 року працював Микола Жабка, заборгувала йому 26 тисяч гривень. Ми звернулися до суду з позовом про виплату заборгованості по зарплаті. Але це не головне. Як погасити божевільну суму, пред'явлену кредитним союзом? Миколи змушують виплатити 400 відсотків від суми кредиту!

Чи варто було брати цей злощасний кредит? Я вважаю, що в тій ситуації Микола не мав вибору. Коли мова йде про здоров'я рідної людини, люди готові піти на все. Я вважаю, що кредитні спілки хитромудро укладають договори для роботи з клієнтами. Люди без економічної або юридичної освіти не можуть вловити шахрайський нюансів іпотеки. Жодним законодавчим актом України не передбачено, що фінансові установи можуть наперед (!) Нараховувати відсотки на кредити. Думаю, нагорі потужно лобіюють інтереси кредитних спілок. Адже це 70 відсотків чистого доходу на кожний виданий кредит!

Я досконально вивчив договір кредиту Жабки: по прописаним в договорі умов за користування кредитом він повинен був заплатити 18 тисяч 860 гривень. Звідки виникла сума в 150 тисяч гривень? Ми будемо наполягати на порушенні кримінальної справи за фактом доведення матері Миколи до самогубства. За яким правом кредитні інспектори заявилися додому до Орисі Жабці і повідомили жінці про переданому в суд позов? Чи правомірно було б, якби вони прийшли, маючи на руках рішення суду.

За останній місяць антиколекторна компанія «Ваша Надія» створила філії в Запоріжжі, Чернівцях, Тернополі, Ужгороді та Львові. Туди звернулися сотні людей. Їм допомагають оплатити послуги нотаріусів, надають юридичну допомогу та моральну підтримку. За домовленістю з Міністерством внутрішніх справ України співробітники філій антиколекторної компанії передають інформацію про економічні злочини безпосередньо в регіональні управління по боротьбі з економічною злочинністю. Юристи антиколекторної компанії вже почали спільну з законодавцями роботу по розробці закону, що захищає інтереси залишилися без доходів боржників. Юрій Олексюк обіцяє, що, якщо найближчим часом загальна ситуація в країні не зміниться, «Наша Надія» підніме протівоколлекторное повстання по всій Україні.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

«Чого тобі?
Але де я міг знайти таку суму, та ще за три дні?
» Мама питала мене: «Що нам робити, синку?
Навіщо вона це зробила?
Чому не подумала про мене?
Як погасити божевільну суму, пред'явлену кредитним союзом?
Чи варто було брати цей злощасний кредит?
Звідки виникла сума в 150 тисяч гривень?
За яким правом кредитні інспектори заявилися додому до Орисі Жабці і повідомили жінці про переданому в суд позов?