Повстяна взуття знову стає модною »Статті» MR7.ru

Повстяна взуття знову стає модною

Зараз валянки дуже популярні, їх беруть не тільки для будинку і дачі, а й щоб ходити по місту, каже Олена Мінєєва з компанії «Битца», яка торгує валянками.

Російські валянки роблять з овечої вовни, вони добре поглинають і випаровують вологу, ноги залишаються сухими і в теплі. Валянки бувають різної висоти, кольору, щільності і дизайну. Фабричні валянки коштують близько 500 рублів, звалені вручну - від тисячі рублів. Ціни ж на валянки з ексклюзивним дизайном починаються від п'яти тисяч. Російські валянки роблять з овечої вовни, вони добре поглинають і випаровують вологу, ноги залишаються сухими і в теплі
З вишивкою. Від 700 до 850 рублів. Білі валянки коштують дорожче сірих. До будь-яких валянками можна купити різнокольорові калоші.


Дитячі. Найчастіше валянки купують саме дітям. Від 500 рублів. Декоративні. Насправді це сумка. Від 700 рублів.


З гумовою підошвою і шнурками. Від 500 рублів і вище. Звичайні. 500 рублів. Робляться з сіркою, більш дешевої вовни.
Фабричні. Найближче до Москви виробництво валянок - бітцевського фабрика, яка випускає Вален
взуття в місті Калязін.
Як розповіла Олена Мінєєва з торгового дому «Битца», що представляє фабрику, валянки виготовляються з овечої вовни. Залежно від того часу року, коли шерсть була состріжени, вона буває «осінньої» і «весняної» і володіє різними характеристиками. Для кращого звалювання в виробництві використовують обидва типи вовни.
Купувати фабричні валянки потрібно на розмір більше, тому що вони сідають.
Ручної роботи . Самовалкі- валянки, зроблені вручну. Вони м'якше фабричних, на них легко зробити вишивку, вважає Юлія Юрова, що займається дизайнерським оформленням валянок. За словами Олексія Стяжкіна з компанії «піми», що робить валянки ручної роботи в Глазове, самовалкі катають тільки з вовни вівці осінньої стрижки. Однак щільність катання і малюнок повсті у самовалок такий же, як і у фабричних валянок.
Самовалкі не сідають і купувати їх треба розмір в розмір.
Дизайнерські. Прикрасити валянки можна і своїми руками.
Після народження дитини у 33-річної Юлії Юрової з'явився вільний час. На ринку вона купила валянки і вирішила їх оформити. Згодом хобі стало приносити дохід: «Не встигну я вишити валянки, як вже є бажаючий їх купити. Так що я швець без чобіт ».
Для дизайнерської роботи краще використовувати самовалкі, фабричні дуже жорсткі.
Як матеріал для оформлення підійдуть декоративні нитки, бісер, намистини, хутро, шматочки шкіри і тканин. Валянки і галоші можна розмалювати акриловими фарбами.
як зберігати

  • Зберігати валянки до наступної зими потрібно в сухому прохолодному місці, упакувавши в поліетиленовий пакет, в кожен валянок потрібно покласти засіб проти молі.

як вибирати

  • Вибрати хороший валянок можна на дотик, його потрібно пом'яти в руках. Головне, щоб він був пружним. Якщо валянок занадто м'який, він недовалян і форму тримати не буде. Якщо занадто жорсткий, не гнеться, то він буде ходити незручно.
  • Якщо у валянок неприємний запах, значить, при виготовленні використовувалася Непромитий шерсть. Позбутися від запаху практично неможливо.

Джерело: «бітцевського фабрика».