Програма лікування за кордоном поки залишається єдиним шансом для тяжкохворих українців - МОЗ

Шанс на продовження життя отримують більше 75% хворих на рак, які лікуються за рахунок держави за кордоном.

Про це заявили в Міністерстві охорони здоров'я України, коментуючи слова заміністра Олександра Лінчевського про неефективність такого лікування.

У МОЗ вважають вирваними з контексту слова Лінчевського про смертність від раку після закордонного лікування в районі 25% - "це рак. Вони всі помруть ". Заява була зроблена на засіданні Рахункової Палати .

У МОЗ зазначили, що програма лікування за кордоном на 87% складається з випадків трансплантації органів і кісткового мозку. Для іноземних лікарень українці є іноземцями і медичними туристами, ціни на операції істотно вище, ніж на такі ж операції для європейців. Українці були змушені брати участь в цій програмі, оскільки при відсутності прогресу в розвитку власної трансплантології в Україні, програма лікування за кордоном була і поки залишається єдиним шансом пацієнтів на продовження життя.

Також у МОЗ погодилися з наявністю бюрократичних складнощів для постановки в чергу на закордонне лікування, наявністю випадків шахрайства з боку посередників і перерв у фінансуванні.

Також у МОЗ погодилися з наявністю бюрократичних складнощів для постановки в чергу на закордонне лікування, наявністю випадків шахрайства з боку посередників і перерв у фінансуванні