Що відбувається з комунальним транспортом в Запоріжжі: візит в тролейбусний і автобусний парки (ФОТО, ВІДЕО)

  1. тролейбуси
  2. автобуси

Скільки в Запоріжжі в реальності ходить автобусів і тролейбусів
Скільки в Запоріжжі в реальності ходить автобусів і тролейбусів? Як часто вони ламаються? Наскільки гостро стоїть питання нестачі водіїв? Чому городяни не бачать місце розташування автобусів, на яких встановлені трекери GPS? Яка заробітна плата у працівників підприємства? На ці та багато інших питань, які хвилюють жителів Запоріжжя, журналісти «Акценту» постаралися знайти відповіді під час візит в тролейбусний і автобусний парк КП «Запоріжелектротранс», що знаходиться в Космічному мікрорайоні.

Зустріч з керівництвом тролейбусного і автобусного парків проходила разом з депутатом Запорізької міської ради Володимиром Максимовим. Також був присутній на зустрічі Голова Спілки ветеранів Афганістану Запоріжжя Віктор Головченко.

тролейбуси

У тролейбусному парку ось уже 2 тижні як новий директор - Олег Переверзєв. Під час спілкування Олег Вікторович визнав про існування серйозних проблем в роботі очолюваного ним структурного підрозділу.

Основні проблеми - технічний стан тролейбусів і відтік професійних кадрів, а також низькі заробітні плати. Тепер вже документально підтвердилися випадки, про які раніше писав «Акцент» - багато тролейбуси вдень повертаються в парк несправними . В середньому останнім часом таких кожен день налічується від 5 до 8. Ламається практично всі - гальмівні системи, текти корпусів, рульове управління, реле ... Всього ж щоранку з парку виїжджає 17-18 машин. Крім того, значні проблеми присутні і з контактною мережею. Під час нашої поїздки в парк ми стали свідком якраз такій ситуації - в районі Південного ринку кілька хвилин два тролейбуси змушені були зупинитися приблизно на 10-15 хвилин.

Під час нашої поїздки в парк ми стали свідком якраз такій ситуації - в районі Південного ринку кілька хвилин два тролейбуси змушені були зупинитися приблизно на 10-15 хвилин

тролейбуси на Південному ринку

Крім того, виявилося, що в 2018 році не заплановано коштів не тільки на покупку нових або б / у тролейбусів, але навіть на капітальні ремонти існуючого парку. Зараз новий директор в першу чергу зайнятий як раз проблемами ремонту техніки. На думку Володимира Максимова, при відсутності коштів на нову техніку було б логічно зайнятися хоча б капремонтом тих тролейбусів, що є. За словами Переверзева, капремонт одного тролейбуса може коштувати 800-900 тисяч, і він зможе прослужити ще до 5 років.

Хотілося б директору бачити в парку і нові тролейбуси з автономним ходом. Але в парку вони є тільки в кабінетах у вигляді фотографій на календарях. Виробляються такі машини в Дніпрі. У сусідньому місті і в Рівному вже їздить кілька таких тролейбусів. У разі наявності їх у Запоріжжі, питання з перебоями в роботі контактної мережі були б уже не актуальні. Такі тролейбуси здатні їхати на акумуляторі до 15 км, а заряджаються на повну всього за 40 хвилин від тієї ж контактної мережі. Але це вже питання мерії та депутатського корпусу - чи виділять вони потрібні кошти для покупки такої техніки.

Але це вже питання мерії та депутатського корпусу - чи виділять вони потрібні кошти для покупки такої техніки

Нові тролейбуси з автономним ходом в Запоріжжі поки тільки на календарях

Нові тролейбуси з автономним ходом в Запоріжжі поки тільки на календарях

Олег Переверзєв розповідає про плани по ремонту тролейбусів

Середня зарплата водіїв, за словами керівництва становить 6-7 тисяч гривень. У той же час в Дніпрі заробіток водіїв - 10-12 тис грн. Але за словами водіїв, з якими нам вдалося поспілкуватися, реальна зарплата ще менша 6-7 тисяч. Вся справа в тому, що значну частину часу через поломки тролейбусів водії просиджують в парках, а за цей час їм платять тільки дві третини. Просиджування в парку тягне за собою невиконання плану з продажу квитків, а це відсутність премії. Ось так і виходить замкнуте коло. У підсумку, багато хороші водії їдуть в той же Дніпро або інші міста в пошуках кращих умов і техніки.

автобуси

Далі ми поспілкувалися з представниками автобусного парку. З недавніх пір в тролейбусному парку № 2 базується ще й автобусний парк. Тут, на відміну від тролейбусів, з технікою все в порядку. В кінці 2016 року м купив 10 нових МАЗів великої місткості, і за останні 3 місяці за лізинговою програмою Запоріжжя отримало ще 35 автобусів. вони обійдуться міськбюджету в 178 мільйонів гривень на 4 роки. Однак, купивши техніку міська влада не подбали про те, хто на ній буде їздити. Всього зараз на балансі КП «Запоріжелектротранс» знаходиться 51 автобус (45 порівняно нових МАЗів і 6 МАЗів 2006 року, які їздили по маршруту № 38). На ці 51 автобус доводиться тільки 61 водій. Хоча згідно штатного розкладу та встановлених норм на підприємстві повинно бути 147 водіїв. Тобто зараз за фактом є лише 42% від необхідного. Ще гірше йдуть справи з кондукторами. Їх всього близько 30 при штаті в 144 одиниці. У них мінімальна зарплата і тому бажаючих працювати кондукторами немає. У підсумку, роль кондукторів повинні виконувати водії, але це серйозно позначається на безпеці руху і доходи від реалізації.

Внаслідок всіх цих проблем, більшість автобусів, куплених містом, банально простоюють в парках. Під час нашого візиту ми нарахували 15 нових автобусів МАЗ, які перебували в цей момент в парку. Всього згідно журналу, 6 квітня на маршрути виїхало з ранку 17 машин - 6 автобусів по 17-му маршруту, 5 автобусів по 18-му маршруту, і 6 автобусів по 72-му маршруту. При цьому частина з них протягом ранку також змінювалася на інші машини внаслідок технічних неполадок. За словами присутніх інженерів і майстрів підприємства, основна проблема МАЗів - це підвіска і низьку підлогу. В умовах запорізьких доріг підвіска не завжди справляється з ямами і вибоїнами.

Що стосується GPS трекерів, то вони працюють на автобусах поки в тестовому режимі, тому городяни на даний не можуть відслідковувати в системі Дозор муніципальні маршрути, як це було 10 днів тому. Коли запрацює повноцінно система, керівництво автопарку не повідомив.

журнал виїзду автобусів

Як проходило спілкування з керівництвом автобусного і тролейбусного парку Ви можете подивитися на відео:

Підводячи підсумок, на наш погляд, варто відзначити неефективне планування закупівлі і ремонту техніки з боку мерії і керівництва КП «Запоріжелектротранс», що в підсумку поки не дозволяє ефективно вирішити транспортну проблему в Запоріжжі. Крім того, на обличчя прорахунки в фінансово-економічної діяльності, що позначається на тому, що КП «Запоріжелектротранс» з кожним роком тільки нарощує дотації з міського бюджету. При цьому, незважаючи на очевидні проблеми зі штатом водіїв, в мерії в 2018 році мають намір купити ще 50 автобусів в лізинг. Для цього в міському бюджеті заплановано 65 млн грн на перший платіж.

Читайте також: «Ходити пішки корисно, але зі школи по полю 7 км - недоречно»: як ходять маршрутки під Запоріжжям

06.04.2018 13:30

Як часто вони ламаються?
Наскільки гостро стоїть питання нестачі водіїв?
Чому городяни не бачать місце розташування автобусів, на яких встановлені трекери GPS?
Яка заробітна плата у працівників підприємства?