У МОЗ констатують, що кожен другий українець має надлишкову вагу, а кожен третій - підвищений артеріальний тиск

У МОЗ наголошують, що серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності українців. У МОЗ наголошують, що серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності українців

Ілюстрація \ REUTERS

Кожен другий українець має різну ступінь надмірної ваги, а кожен третій - підвищений артеріальний тиск, що може привести до хвороби серця.

Читайте також Майже половина українців у віці 15-19 років вживає алкоголь - ВООЗ

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я напередодні Всесвітнього дня серця, який відзначається 29 вересня. У МОЗ зазначають, що серед головних факторів ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань: надмірна вага - кожен другий українець має різну ступінь надмірної ваги, підвищений артеріальний тиск - кожен третій українець має підвищений артеріальний тиск і часто не знає про це. При цьому наголошується, що підвищення артеріального тиск (артеріальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба) виявляється в 25% дорослого населення України і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя і призводять до інвалідності .

Крім того, серед факторів ризику - вживання алкоголю і тютюну - кожен п'ятий українець курить і цим, зокрема, істотно збільшує ризики серцево-судинних захворювань.

«Інтенсивне куріння з підліткового віку (понад 20 років) може скоротити життя на 20-25 років, в тому числі і з-за хвороб серця», - зазначають у МОЗ.

До серцевих захворювань може привести і низька фізична активність (достатній рівень оздоровчої рухової активності має тільки 3% населення України), а стрес і тривожні стани більш ніж удвічі збільшують ризик серцево-судинних захворювань, а в разі хвороби - ускладнень і смерті.

Медики звертають увагу на те, що серед ризиків - і нездорове харчування.

«Головні вороги серця - це переїдання, недостатнє споживання овочів і фруктів, безконтрольне вживання висококалорійної їжі, напоїв, солі», - йдеться в повідомленні.

Також серед причин серцевих хвороб - підвищений рівень цукру в крові. При цьому в МОЗ нагадують, що високий рівень цукру в крові мають більш 2 млн українців, половина з яких не знають про це і, відповідно, не отримують необхідного лікування.

«Головними правилами профілактики інсульту та інфаркту міокарда, зокрема, є правильне харчування - перевага повинна віддаватися овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхів, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м'яса і риби. При цьому споживання жирів, масла, солодощів, алкоголю слід максимально скоротити. Також треба в середньому дорослій людині щодня ходити пішки на відстань не менше 3 км (або не менше 30 хв).

Медики рекомендують контролювати свій артеріальний тиск і рівень цукру в крові. «Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовпчика. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль / л », - додали в МОЗ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter