У Києві рибалки-любителі продовжують масово виходити на лід, незважаючи на заборону

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

9 квітня 2013, 8:00 Переглядів:

З 5 квітня набув чинності наказ про весняно-літньому заборону на рибну ловлю в період нересту 2013. За словами начальника іхтіологічного відділу Київрибохорони Артема Церта, ловити рибу тепер можна тільки в межах населеного пункту, тільки з берега і з однієї вудки. "Тобто, якщо людина ловить рибу на льоду, якщо це зимівля або нерестовий яма - це незаконно, - каже Церта. - Порушника чекає адміністративний штраф за статтею 85 частина 3".

Згідно з Адміністративним кодексом, незаконна риболовля може обійтися від 51 до 170 гривень. Плюс до цього штрафу, порушникові доведеться заплатити за кожну спійману рибу "за таксою". Наприклад, за сазана потрібно буде викласти 306 гривень, незаконний вилов скумбрії буде коштувати 425 гривень, а штраф за щуку становитиме 340 гривень. "Наприклад, за судака потрібно буде заплатити 510 гривень за кожен спійманий екземпляр. Таким чином, порушнику доведеться заплатити і адмінштраф, і штраф за кожну рибу", - говорить Церта і додає, що порушників зараз досить багато, особливо в Києві та області.

Рибалки знають про заборону і ховаються від інспекторів

Рибалки знають про вступ в силу заборони на риболовлю, проте відмовлятися від задоволення не збираються. "Рибоохорона дійсно дуже часто ходить по тих місцях, де нерест великий, де риби багато. Ось там вони постійно бувають, протоколи складають, здирають штрафи - там краще не рибалити. А в тих місцях, де риби не так багато, вони зазвичай не з'являються . Ось там і сидять всі ", - розповідає рибалка з двадцятирічним стажем Володимир Єремчук. За його словами, інспектори рибоохорони чесно виконують свої обов'язки - якщо вже помітили рибалки, що порушує заборону, на вмовляння не ведуться. "Вони хлопці принципові, домовитися з ними не вийде. Якщо вже спіймали, складають протокол - по-іншому ніяк. А штрафи зараз великі, треба сказати", - зазначає Володимир.

Інший киянин, Костянтин Щур, який ловить рибу в озерах на Оболоні вже 40 років, вважає, що їх рибна ловля завдає значної шкоди природі. "Браконьєри - ось вони дійсно роблять жахливі речі. Вони вбивають рибу і величезними гачками, і навіть електричними вудками. А після того, як рибу вдарило електрикою, вона виживає, але вже не може розмножуватися, - говорить він. - Я сам бачив, як ці люди виходять вночі на човнах, в гідрокостюмах і розгортають величезні мережі ".

За його словами, саме на таких рибалок інспектори і закривають очі. "Вони беруть гроші з нас, які ловлять рибу на одну маленьку вудку, а до цих у них ніяких претензій. І це при тому, що ці браконьєри розгортають цілі мережі по всій ширині річки так, що риба в затоки вже навіть не запливає", - каже Костянтин.

І це при тому, що ці браконьєри розгортають цілі мережі по всій ширині річки так, що риба в затоки вже навіть не запливає, - каже Костянтин

Рибалки підтверджують, що кількість риби в затоках Дніпра і озерах на території Києва в останні кілька років значно зменшилася, що, однак, не заважає їм виходити на лід до самого потепління, поки така рибалка не стане занадто небезпечною . "Ми навіть не ловимо вже рибу, щоб ловити, треба йти в місця нересту. Сидимо просто так. Є люди, які фанатіють від футболу, а я не можу жити без риболовлі", - підкреслює Костянтин.

Де можна "зустріти" інспекторів?

Наказ на вилов риби в період нересту в 2013 році визначає місця, в яких рибалка забороняється. За словами рибалок, інспектори Київрибохорони особливо часто навідуються на такі ділянки. До 13 червня буде діяти заборона на Київському та Канівському водосховищах, а також на озерах і водосховищах, які впадають в них. До 24 травня заборонено ловити рибу в річках, які впадають в ці водосховища і в новостворених водних об'єктах. Таким чином, ловля риби забороняється:

  • Київське водосховище - від турбази "Перлина" вниз за течією до початку водної дамби в селі Лебедівка і по Дніпру від кордону з Білоруссю вниз за течією до греблі Київської ГЕС
  • Канівське водосховище - від греблі Київської ГЕС до Києва, від початку Київської області вниз за течією до Черкаської, на дренажному каналі Київського водосховища, на протоці "Річище", між урочищами "Борова долина "І" Вільхове ", в межах Переяслава-Хмельницького, від урочища" Куряче горло "до села Циблі
  • Річки і водотоки Київської області
  • Водосховища по річці Рось - Щербаківське, Володарське, Косівське, Дибенецкое і Глибочанське водосховище по річці Роставиця.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Києві рибалки-любителі продовжують масово виходити на лід, незважаючи на заборону". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Аліса Ревнова, Олексій Темченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Де можна "зустріти" інспекторів?