Білка

У природі все існуючі тварини по-своєму прекрасні і унікальні. Білка - одне з найдивовижніших творінь природи.

Важко уявити собі кількість дитячих казок, загадок, мультфільмів, а так же суворий, пов'язаних з білками. Існувало повір'я, що зустріти білку - до неприємності. Раніше, наприклад, в Ярославській, Тверській, Володимирській губерніях сільські жителі вважали, що побачити білку в селі - до пожежі. Але, незважаючи на похмурі забобони, дуже багатьом подобаються ці милі пухнасті звірята.

Білка належить до ряду гризунів, сімейства болючих. Довжина хвоста близько 20 см, тіла -25 см, висота в холці близько 10 см. Вага дорослої білки коливається в залежності від виду, але в середньому близько 250 грам. Забарвлення шубки різноманітний, може варіювати не тільки від середовища проживання, а й від пори року, віку звіра. Як би не було сумно, але багато полюють на білок через їх цінного хутра. Наприклад, в минулому Біличі хутро на одязі був показником соціального статусу, з цієї причини хутром білки прикрашали одяг монархів і високопоставлених осіб.

Білка моторна і швидка. Прекрасний древолаз, вона має гнучкі пальці з гострими кігтиками, які допомагають їй дертися по дереву. При необхідності вона може стрибати з вершини дерева на землю без шкоди для себе. Живе білка в дуплах дерев і старих стовбурів, в гніздах, які не так просто відрізнити від пташиних. Гнізда являють собою кулю, що складається з переплетених гілочок, замазаних землею і глиною. Там білка може робити два входи: основний і запасний (на випадок небезпеки). В гнізді білки завжди тепло і м'яко, так як дно гнізда викладено мохом, який служить білці м'якою ковдрою.

В гнізді білки завжди тепло і м'яко, так як дно гнізда викладено мохом, який служить білці м'якою ковдрою

Харчуються ці милі звірята всілякими насінням і плодами. Наприклад, ягоди гриби, насіння ялин, сосен, якщо в тих місцях ростуть кедри, то і кедровими горішками. Навесні, коли запаси з'їдені, білка їсть нирки дерев, а ще любить яйця птахів. Але білка ніколи не наважиться напасти на гніздо птиці в присутності дорослої особини.

Але білка ніколи не наважиться напасти на гніздо птиці в присутності дорослої особини

Розмножуються білки 1-3 рази на рік. Білченята народжуються голими і сліпими. Очі вони відкривають через місяць після народження. До двох місяців мама-білка годує своїх бельчат молоком. Якщо білку доводиться відлучатися з гнізда, вона накриває своїх діток м'якої вистилки.

Багато у білки ворогів. На деревах - це куниці, соболі. На землі - лисиці, навіть з повітря є загроза - хижі птахи. Напевно, тому білку так вберегла природа, подарувавши їй швидкість реакції і легкість.

Багато приручають цих дивовижних звірів. Легко поспостерігати за білкою в парках відпочинку, де вони можуть жити і звикли до людей. Якщо людина підгодовує білку, він повинен пам'ятати про те, що їй ні в якому разі не можна давати горішки або насіння з магазину, де може бути сіль або інші добавки і те, що білка завжди буде брати, скільки б їжі їй не дали, адже вона запаслива і розумна.

Оксана Пархомова

Фотографії Надії Шімаліной

UraloVed.ru

Дивіться також:

бурундук азіатський

Тайговий урман - її будинок! ..

Пожертвувати 100 рублів «Ураловеду»

Поділіться з друзями!