Вантажі і вантажні пояси

  1. З чого робляться вантажі і вантажні пояси
  2. пояс
  3. М'які вантажні пояси
  4. додаткові вантажі
  5. Вага вантажних поясів
  6. Порада
  7. Кукан
  8. Одяг підводного мисливця
  9. взуття

Крім основних складових спорядження підводного мисливця, існують також різні додаткові пристосування, наприклад вантажні пояси. Кожне з них виконує певну функцію і є по-своєму незамінною і важливою частиною екіпіровки підводника.

Почати, мабуть слід з вантажів і вантажних поясів. Без них просто неможливо нормальне занурювання і спливання при підводному плаванні. Справа в тому, що підводник в гідрокостюмі має позитивну плавучість і для того, щоб йому без зайвих зусиль опускатися на дно, необхідний додатковий вагу. Для цього і призначені вантажі, що розташовуються на поясі.

З чого робляться вантажі і вантажні пояси

Відомо, що з усіх металів великою щільністю при незначній вартості має свинець. Саме з цього матеріалу останнім часом виготовляються вантажі для підводних плавців. Вони бувають різних форм і відпиває як виробниками підводного спорядження, так і численними «кулібіних» з народу. У будь-якому випадку, вага одного вантажу зазвичай становить від 0,5 кг до 2,5 кг. Фірмові вантажі мають спеціальне покриття, що запобігає окисленню свинцю, в кустарному ж виробництві обробити метал досить проблематично.

пояс

пояс

Для того щоб розташувати вантажі на тілі, застосовуються пояса. Самі звичайні з них і часто використовувані виготовляються з нейлону. Крім того, випускаються спеціальні гумові ремені суто для підводного полювання. При надяганні, вони злегка розтягуються, але потім, при занурення і спливання не "гуляють» по Тепуї. На поясі вантажі повинні розподілятися рівномірно. Їх змішання і скупчення в одному місці, на одній стороні, призведе до виникнення крену, на вирівнювання якого доведеться витрачати додаткові фізичні зусилля.

М'які вантажні пояси

Підводниками застосовуються і так звані м'які вантажні пояси, які мають спеціальні кишені, куди кладуть мішечки зі свинцевим дробом або необхідну кількість інших вантажів.

Всі вантажні пояси застібаються на тілі за допомогою пряжок. Останні бувають різних конструкцій і виготовляються як з металу, так і з пластмаси. Головна вимога до пряжці - можливість швидко її розстебнути, щоб скинути пояс для екстреного спливання.

додаткові вантажі

Крім основних вантажів, які розташовані на поясі, існують і додаткові. Вантажі для кріплення на щиколотці частіше застосовуються в дайвінг, але не будуть зайвими і під час підводного полювання. Служать вони для притоплення ніг під час плавання по поверхні води. Щоб «розвантажить» поперек, а також, якщо основні вантажі не вміщаються на поясі, застосовують так звану вантажну підвіску. Вантаж при цьому розташовується на спині.

Вага вантажних поясів

Але мало просто почепити на себе різноманітних вантажів, набагато важливіше правильно вибрати їх вага. Підбирається він суто індивідуально, залежно від комплекції і плавучості людини, а також з урахуванням умов лову і товщини костюма. Правило тут таке: полювання повинна проходити при нейтральної плавучості під час повного вдиху. Іншими словами, при занире з повними легенями на передбачувану глибину полювання, наприклад, 5 м, вас не повинен тягнути ні вгору, ні вниз.

Порада

На завершення розмови про вантажі - важлива рекомендація. Купуючи вантажі з рук, тим більше у незнайомого продавця, перевіряйте їх дозиметром на відсутність радіоактивного випромінювання. Не виключено, що вони можуть «фонить», піддаючи таким чином ваше Здоров'я небезпеки.

Кукан

Ще одна важлива частина екіпіровки підводного мисливця - кукан . Для чого він служить, зрозуміло всім - для транспортування риби під час полювання. Найбільш вдосконалений кукан підводного мисливця складається з 3 основних частин: нержавіючого троса або отpeзкa мотузки довжиною близько метра, на який нанизується риба, «голки», якій вона проколюється, і замикається механізму.

«Голка» може кріпитися посередині або мати на коні прапорець (стопор). Останній варіант кращий: риби на такий кукан вміщається більше, і вона не загубиться, навіть якщо кукан расстегнется. Іноді підводні мисливці для зберігання видобутої риби використовують сітку.

Одяг підводного мисливця

Слід сказати кілька слів і про додаткову одязі підводника. Це неопренові рукавички, черевички і шкарпетки. Як і гідрокостюми, такий одяг випускається з неопрена різної товщини, як правило, 3, 5 і 7 мм. Більш товсті рукавички (вони трипалі) служать для утеплення рук, тонкі ж не так зігрівають, скільки захищають руки від пошкоджень (наприклад, про гострі зуби хижаків). З цією ж метою на рукавички нашивається додатковий захисний шар з шкіри, кевлара і інших матеріалів, що до того ж, підвищує їх міцність.

взуття

В якості взуття, поверх якої надягають ласти в підводному плаванні, застосовуються спеціальні черевики і шкарпетки. Перші використовуються з відкритими ластами, другі - з закритими. У підводному полюванні більше застосування знайшли неопренові шкарпетки.

У підводному полюванні більше застосування знайшли неопренові шкарпетки