Вбивство Самарського: на кого падає підозра, Сергій Самарський, новини України, новини Сєвєродонецька, Оглядач 3 листопада

У більшості повідомлень про резонансне вбивстві депутата від Блоку Петра Порошенка Сергія Самарського так чи інакше фігурує ім'я голови фракції "Опозиційний блок" в міськраді Сєвєродонецька Ігоря Буткова. Вони вели запеклу політичну боротьбу, яка недавно вступила в гостру фазу. Справа в тому, що після звільнення Буткова з посади секретаря міськради саме кандидатура Самарського вважалася основною.

Протистояння між депутатами знайшло красномовне відображення на сторінці загиблого в Facebook. В одному з останніх постів Самарський по суті звинуватив Буткова в спробі міського перевороту .

Зважаючи на це ряд блогерів, політиків і активістів вельми прозоро натякають на ймовірну причетність екс-секретаря до вбивства. Їх підозри підсилює той факт, що основна версія поліції пов'язана з політичною діяльністю Самарського.

Тому "Обозреватель" вирішив розібратися, хто ж такий Ігор Бутков.

Мільйони готівки і компанії в тіні

Наступного тижня Буткової виповниться 48 років. Він народився в селі Борівське Луганської області. Як і Самарський, депутат від "Опозиційного блоку" закінчив Харківський інститут радіоелектроніки, причому навчався він на тому ж факультеті обчислювальної техніки. Як і вбитий, Бутков згодом отримав другу юридичну освіту.

Фото Сєверодонецького міністерства інформації

У 90-х роках працював начальником турбази "Тарханкут", пізніше обіймав керівні посади на підприємствах "Спеценерго", "Рекорд-сервіс", "Електросігнал", "Спецпроект" і "Спецтехніка". З 2008 року очолює ТОВ "НЕО", яке займається оптовою торгівлею хімічними продуктами.

У 2015-му Буткова обрали депутатом від "Опозиційного блоку". У грудні того ж року - секретарем міськради.

У деклараціях подружжя Буткової числяться тільки два підприємства: ТОВ "Агрофірма" Спеваковскій "і ТОВ" Хімторг-комплект ". Причому обидві компанії записані на дружину, яка також є депутатом. Крім того, Бутков був бенефіціарним власником ще трьох фірм, внески в які він здійснював через "Хімторг-комплект". Мова йде про "Лисичанському заводі залізобетонних конструкцій", ТОВ "СЕС" і ТОВ "СП" Вторресурси ".

Тільки ось в минулому році журналісти програми "Наші гроші" з'ясували, що на ділі Бутков володіє 19 компаніями, частина з яких зареєстрована в тимчасово окупованому Криму.

А за даними політика Сергія Шахова, бізнес-імперія депутата і зовсім налічує не менше 27 фірм.

Навіть за офіційною інформацією Бутков і його дружина - найбагатші чиновники міськради. У деклараціях зазначено, що вони мають у своєму розпорядженні близько $ 3 млн, 1,1 млн євро і 3,2 млн гривень готівкою.

У деклараціях зазначено, що вони мають у своєму розпорядженні близько $ 3 млн, 1,1 млн євро і 3,2 млн гривень готівкою

Війна за посаду і корупційні скандали

Корупційні маркери в декларації Буткова спонукали Головне управління юстиції провести спеціальну перевірку, яку політик не пройшов. Через це на початку 2016 року Буткова звільнили з посади секретаря.

Через це на початку 2016 року Буткова звільнили з посади секретаря

Фото Сєверодонецького міністерства інформації

Без бою він не здався: вже в березні 2017 го суд відновив депутата на посаді, а в серпні це рішення підтвердив Донецький апеляційний адміністративний суд. Але точка поставлена ​​не була. Уже в перших числах вересня вдома і на підприємствах Буткова пройшли обшуки. До речі, першим про це повідомило видання "Прав-Да!", Яку випускав Самарський. А вже 10 жовтня суд остаточно позбавив Буткова посади секретаря.

В цілому з ім'ям Буткова пов'язано чимало корупційних скандалів. Один з найгучніших - сумнівний договір міської ради на постачання теплової енергії з компанією ТОВ "Промтекс", директором якої є Микола Підлісний - за сумісництвом глава і співвласник ТОВ "Центр ойл". Співзасновником цієї компанії є скандальний депутат. Також Підлісний керує "Благодійним фондом імені Григорія Сковороди", який створив Бутков.

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!