вентиляція крільчатника

Кроликів зазвичай містять в закритих приміщеннях, тому не завжди туди потрапляє чисте повітря і прямі сонячні промені

Кроликів зазвичай містять в закритих приміщеннях, тому не завжди туди потрапляє чисте повітря і прямі сонячні промені. Кролячі відходи життєдіяльності є досить їдкими і, при відсутності грамотного повітрообміну, середовище їхнього змісту швидко наповнюється шкідливими парами, а температура збільшується. Тому важливо забезпечити крільчатник хорошою вентиляцією, щоб зберегти здоров'я і хорошу продуктивність тварин. Не обов'язково встановлювати повітроводи і канальний вентилятор, але хоч якусь вентиляційну систему організувати треба.

При організації вентиляції в крільчатнику, треба враховувати безліч параметрів, що дозволяють розрахувати потрібний параметр повітрообміну:

  • Кількість особин в приміщенні;
  • Розмір закритого приміщення;
  • Можливість встановити в вольєрі повітроводи;
  • Пора року;
  • Вік кроликів.

Важливо, щоб потоки повітря не утворювали «мертві зони», наприклад, в кутах, де може бути більш убогий повітрообмін. Переборщити з протягами теж небажано, інакше кролики можуть застудитися. Протяги, як правило, може створити канальний вентилятор в вентиляції, постійно працює або від електрики, або від природної тяги. діаметри повітроводів , Що вмонтовуються під стелею, не повинні бути великими заради економії простору і грошових коштів. Як правило, свіже повітря в крільчатник подається за допомогою механічного спонукання у верхній зоні приміщення, рівномірно рассредотачівая потоки повітря по всій площі. Рівномірність досягається за рахунок того, що повітроводи йдуть по всій довжині стелі крільчатника, мають отвори в шаховому порядку, а на кінці заужение, що дозволяє створювати потрібну тягу.

У холодну пору року, коли в крільчатнику потрібен додаткове джерело тепла, припливне повітря в процесі його протікання по воздуховоду, змішують з теплим повітрям, що підігрівається спеціальним обладнанням. Бажано, щоб припливна вентиляція працювала на 13-24% інтенсивніше, ніж витяжна, щоб виключити протяги і зберегти потрібний тиск. У більшості крільчатника прийнято встановлювати канальний вентилятор на висоті півметра від підлоги. Можна один, а можна і кілька, розташувавши їх в шаховому порядку. Такі вентилятори управляються через щит управління, винесений за межі приміщення утримання кролів. канальний вентилятор дуже вимогливий до чистоти вентиляції, тому повітроводи треба періодічскі прочищати. Максимальний ефект від вентиляції в крільчатнику досягається за рахунок того, що свіже повітря надходить з верхньої зони, а відпрацьований витягується з нижньої, причому, в літній період вгорі відкривають додаткові витяжні шахти, тому що там накопичується максимальна кількість шкідливих речовин.