Відкриваємо свій зоомагазин

Фото: О34 - франчайзінг

Фото: О34 - франчайзінг.jpg

За статистикою, кожна друга російська сім'я містить будинку кішку, собаку, папугу, хом'яка або яке-небудь інше домашнє тварина. Багато містять відразу кількох вихованців. Більше, ніж росіяни, братів наших менших люблять тільки американці, де тварини є майже в кожному будинку.

На утримання вихованців так чи інакше доводиться витрачати гроші. Сьогодні вже рідко в якій сім'ї тварин годують виключно продуктами зі свого столу. Наприклад, майже кожен власник кішки змушений купувати своїй улюблениці спеціальний корм, наповнювач для туалету, робити щеплення, купувати таблетки від глистів, іграшки і т.д. За підрахунками експертів, середньостатистична російська кішка, яка живе в квартирі, обходиться своїм господарям від однієї до двох тисяч рублів на місяць. На собак витрати ще більше. Це означає, що в країні існує багатомільярдний ринок товарів для тварин, на якому можна добре заробити.

Найпростіше буде відкрити власний зоомагазин, для чого знадобиться або зайти на http://business-asset.ru/ і купити готовий бізнес в цій сфері, або спробувати організувати торговельну точку самостійно з нуля.

Хоча сьогодні в великих містах уже досить багато подібних закладів, експерти схильні вважати даний напрямок для початку свого бізнесу дуже перспективним, оскільки попит на товари для домашніх тварин щорічно зростає на 30-40%. Подібні показники у багатьох інших галузях просто немислимі.

Зоомагазин може бути будь-якого формату: великий магазин, окремий ларьок, відділ у супермаркеті або торговому центрі і навіть інтернет-магазин. Який саме формат вибрати, залежить від двох ключових чинників - розмірів стартового капіталу і наявності конкурентів в передбачуваній зоні відкриття торгової точки. Великий магазин має сенс відкривати тільки при наявності великого власного капіталу (НЕ кредит, не гроші інвесторів), повній відсутності конкурентів поблизу і при наявності великого потоку людей. Всі умови рідко вдається дотримати, а тому оптимальним рішенням на першому етапі буде відкриття невеликої торгової точки (невеликого магазинчика на 20-30 кв.м., кіоску або відділу в одному з існуючих великих магазинів).

Яким би не був обраний формат роботи зоомагазину, вам в будь-якому випадку знадобиться оформляти ветеринарну ліцензію.

Як в будь-якому вигляді роздрібної торгівлі, місце розташування магазину відіграє ключову роль для успішності всього підприємства. Критерії найбільш вдалого місця цілком очевидні: великий житловий масив, хороша транспортна розв'язка під боком, наявність потоку пішоходів. За товарами для тварин люди рідко їдуть спеціально, зазвичай їх купують по дорозі з роботи або при поході за покупками для себе. Саме тому розміщувати зоомагазин в діловому центрі міста недоцільно. Там у вас просто не буде покупців.

Якщо мова йде не про зооотделе в супермаркеті або торговому центрі, а про окремому магазині або кіоску, важлива наявність яскравої помітною вивіски. Так ви нагадаєте про себе клієнтам, які по дорозі з роботи або з ринку планували купити щось для свого вихованця, але в метушні забули про це.

Щоб залучити клієнтів в перші тижні роботи, рекомендується організувати рознесення рекламних буклетів по поштових скриньках усіх довколишніх будинків. Не забувайте, що тварина є в кожній другій російській квартирі, тобто кожен другий буклет потрапить в руки тим, хто реально потребує ваші товари. Якщо рівень цін, якість обслуговування і розташування вашого магазину сподобаються тим, хто отримає рекламні буклети, ви миттєво знайдете десятки, якщо не сотні постійних клієнтів.

Однак врахуйте, що реклама приведе до вас людини тільки в перший раз. Далі все залежить тільки від вашого вміння утримати клієнтів. Оскільки торгувати ви будете не власною продукцією, а стандартними товарами, питання їх якості грає несуттєву роль. Набагато важливіше рівень сервісу. Мова йде не тільки про вміння продавця правильно спілкуватися з покупцями, але і про роботу з постійними клієнтами. Скінчено, в умовах зоокіоска ні про яку власною програмою лояльності говорити не доводиться - масштаб не той. А ось для повноцінного магазину, навіть невеликого, вже можна розробити просту систему знижок і бонусів для постійних клієнтів.

В асортименті товарів найбільшу увагу слід приділити кормів. За статистикою, дві третини обороту зоомагазинів припадає саме на цю продукцію, оскільки харчування домашнім улюбленцям потрібно щодня. Постарайтеся, щоб в наявності було по кілька різних типів кормів від різних виробників і для різних видів тварин. Всілякі аксесуари і засоби по догляду за тваринами складають всього лише близько 15% від загального обсягу продажів, але зовсім нехтувати ними теж не варто: час від часу вони теж потрібні всім покупцям.

ЯК ВІДКРИТИ ЗООМАГАЗИН ?! МОЯ ІСТОРІЯ!

Що потрібно щоб відкрити зоомагазин? мій досвід

Зоомагазин або зооларек як бізнес ідея

БІЗНЕС-ПЛАН зоомагазин

10.01.17 «Працюю на себе». зоомагазин

ЯК ВІДКРИТИ ЗООМАГАЗИН ?
Що потрібно щоб відкрити зоомагазин?