Вступити до вузу після коледжу без ЄДІ

Є така категорія школярів, які після дев'ятого класу вибирають для продовження навчання не десятий клас, а установи середньої спеціальної освіти тому, що сподіваються при майбутньому вступі до вузу скористатися пільгами, існуючими для випускників коледжів Є така категорія школярів, які після дев'ятого класу вибирають для продовження навчання не десятий клас, а установи середньої спеціальної освіти тому, що сподіваються при майбутньому вступі до вузу скористатися пільгами, існуючими для випускників коледжів. Але наскільки надійна така схема надходження? Так чи просто отримати право на ці пільги?

Сьогодні в системі середньої професійної освіти (далі СПО) два основних види установ - це технікуми і коледжі. Термін навчання в технікумах - три роки, протягом яких хлопці отримують базові знання. А в коледжах реалізуються навчальні програми підвищеного рівня, і термін навчання на рік довше, ніж в технікумі. Найчастіше пільги для бажаючих вступити до вузу отримують саме випускники коледжів.

Юнаки та дівчата, які закінчили установи СПО, мають можливість вступати до університетів, не складаючи Єдиний державний іспит, але тільки в тому випадку, коли освітні програми, реалізовані в вузі на даному напрямку підготовки, узгоджуються з тим курсом, який викладається в коледжі. При цьому всі питання про вступні випробування, іспитах і тестах вирішують представники приймальної комісії. Одні абітурієнти здають письмовий іспит, іншим досить пройти звичайну співбесіду. І тільки приймальна комісія вищого навчального закладу наділена правом вирішувати, чи є той чи інший напрямок підготовки профільним для кожного конкретного випадку.

Якщо рішення приймальної комісії прийнято на користь випускника коледжу, він вступає до університету і отримує ще одну пільгу - навчання за скороченою програмою. При цьому університети зараховують новим студентам заліки та іспити з відповідних предметів, здані під час навчання в коледжі, про що повинні бути відмітки в дипломі про середню спеціальну освіту, отриману при закінченні коледжу.

Зверніть увагу на те, що на відміну від минулих років, випускників коледжів, які вступають на навчання за скороченими програмами, зараховують на перший курс, а не на третій. Раніше таких хлопців приєднували до груп, сформованих із звичайних студентів, які вступили до вузу після школи. А зараз формуються окремі групи з випускників коледжів, які навчаються за скороченою програмою.

Період навчання може бути скорочений на термін від двох з половиною років до трьох з половиною. Це залежить від кількості навчальних дисциплін і академічних годин, витрачених на вивчення предметів, за якими проводяться перезаліки.

Більшість випускників коледжів, як правило, вибирають заочну або вечірню форму навчання тому, що при цьому їм вдається поєднувати здобуття вищої освіти з трудовою діяльністю. До закінчення вузу у таких хлопців вже є трудовий стаж, що дає їм переваги в очах роботодавців.

Батькам сьогоднішніх дев'ятикласників можна порекомендувати звернути увагу на такий варіант, як система «Коледж - вищий навчальний заклад», що реалізує навчання за інтегрованими програмами безперервної освіти. Дана система хороша тим, що дає учням можливість вибору: вони можуть закінчити коледж, отримавши середню спеціальну освіту, затребувану спеціальність і влаштуватися на роботу. А можуть продовжити навчання і здобути вищу освіту, при цьому в вузі вони вчаться за скороченою програмою тому, що вона є продовженням того курсу, який вони вивчали в коледжі.

У Санкт-Петербурзі чимало коледжів, що мають договори з вузами про впровадження інтегрованих програм навчання, що дають якісну освіту із найрізноманітніших напрямів підготовки.

Ось неповний список вузів і коледжів, які реалізують інтегровані програми безперервної освіти

  • При СПбГУ для випускників дев'ятих класів існує коледж фізкультури і спорту, економіки і технології. Спеціальності: фізична культура, зварювальне справа, комерція, економіка, бухгалтерський облік, будівництво та експлуатація будівель.
  • При університеті технології і дизайну - коледж Інженерна школа одягу, коледж технології, моделювання та управління.
  • При університеті телекомунікацій імені Бонч-Бруєвича - ліцей середньої загальної освіти.
  • При університеті шляхів сполучення - технікум залізничного транспорту.
  • При Політехнічному університеті - коледж інформатизації та управління.
  • При університеті кіно і телебачення - кіновідеотехніческій коледж.
  • У Петербурзькому національному університеті «ИТМО» - факультет середньої професійної освіти.

І багато інших коледжі здійснюють навчання в рамках інтегрованих програм безперервної освіти з великими університетами міста. Ваша дитина може вступати до коледжу і відразу починати здобувати вищу освіту!

Але наскільки надійна така схема надходження?
Так чи просто отримати право на ці пільги?