WikiZero - Каховське водосховище

Wikipedia

open wikipedia design.

Каховське водосховище ( укр. Каховське водосховище) - водосховище в нижній течії річки Дніпра .

Розташоване на території Херсонській , Запорізькій і Дніпропетровській областей України . Введено в експлуатацію в 1956 році. гідровузол Каховської ГЕС . Повний обсяг водосховища - 18,18 км ³, корисний - 6,78 км³, глибина - 8,4 м (макс. - 32 м). Нормальний підпірних рівень - 16 м, горизонт мертвого об'єму - 12,7 м, площа дзеркала при НПУ - 2150 км². Середній багаторічний стік в створі гідровузла - 52,2 км ³ / рік. Водосховище використовують для сезонного і річного регулювання стоку, а також для регулювання високих і катастрофічних повеней при повному використанні робочого і резервного об'ємів. Каховське водосховище - основне джерело водопостачання Півдня України. З нього вода подається в Північно-Кримський , Каховський , канал Дніпро - Кривий Ріг , Верхньорогачицький канал, а також в системи водопостачання рудників, підприємств, міст і селищ Нікополь-Марганцевському промислового комплексу і міста Дніпрорудного ( Василівського району Запорізькій області ), В ряд дрібних зрошують систем прибережних районів трьох областей. Загальний відбір води з водосховища тільки для великих каналів становить 900 м³ / сек. [1]

Має сезонне регулювання стоку. Коливання рівня води до 3,3 м. [2] Використовується для зрошення і водопостачання (з водосховища починаються Каховський канал , Північно-Кримський канал і канал Дніпро - Кривий Ріг ), рибальства і судноплавства . На Каховському водосховищі знаходиться порт Нікополь . Уздовж лівого берега водосховища проходить гілка залізниці з Запоріжжя в Сімферополь і Херсон .

Є місцем відпочинку, а також любительського та спортивного рибальства [3] [4] .

Щороку води водосховища розмивають від 1 до 3 метрів берегової лінії [5] .

Було затоплено 2,8 тис. Га ріллі, 36 тис. Га вигонів і сінокосів. Вироблено часткове або повне переселення на нові місця ряду населених пунктів з населенням в 37 тис. Чол. [6] Згідно Л. В. Ковпак, під Каховське водосховище відводилося 221,3 тис. Га сільськогосподарських угідь, лісового фонду; в зоні затоплення опинилося понад сто колгоспів і радгоспів, понад 90 населених пунктів, підтоплюються десятки сіл і два міста - Нікополь і Кам'янка-Дніпровська [7] .

До затоплення на місці водосховища знаходилася велика частина території Великого Лугу .


This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.